Jótető blog

Megoldások pincétől a padlásig
2017. január 30.

Így legyen viharbiztos a tető!

Az én időmben sose voltak ilyen viharok – akár egy idős ember nosztalgiázásának is vehetnénk, azonban sajnos a tények is azt látszanak igazolni, hogy a klímaváltozás hatására egyre szélsőségesebb időjárási jelenségekkel kell szembenéznünk. Ennek pedig számos olyan hatása van, amelyekre nem is…

2017. január 26.

Kemény kémény kérdések

A tetőn számos szerkezeti elem található, ezek közül is az egyik legszembeötlőbb kétségkívül a kémény. Amellett, hogy igen fontos funkcionális szerepe van, az évszázadok során az építészek igyekeztek a lehető legtöbbet kihozni ebből a feltűnően látszó épületelemből. Természetesen egy mai, korszerű…

2017. január 16.

Segítség, beáztam!

A beázás az a nemkívánatos esemény, amely jöhet alattomosan és lassan, de hirtelen is nyakunkba zúdulhat. Egy kis extra „szerencsével” pedig este vagy hétvégén jön az áldás. Márpedig ez a szituáció gyors intézkedést kíván. Ne essünk azonban pánikba! A következőkben bemutatjuk a lehetséges okokat,…

2017. január 13.

Energiahatékony háztetők

A fenntarthatóság a házépítésben nemcsak a bolygónk számára előnyös, hanem nekünk is jól felfogott érdekünk. Nemcsak az energiatakarékosság okán, hanem egy egészségesebb, élhetőbb lakókörnyezet megteremtése érdekében sem szabad figyelmen kívül hagynunk ezt a szempontot. Mivel pedig a háztető az…

2017. január 10.

Mi minden kerülhet a háztetőre?

Mint korábbi posztjainkból már nyilvánvalóvá vált, a tető az egyik legösszetettebb épületszerkezet kialakítását és funkcióját tekintve egyaránt. Így aztán nem meglepő, hogy, ahogyan a pörkölt is több mint hús, a tető sem csak cserép, hanem egy komplex rendszer. A ház és a tető formája, fekvése,…

süti beállítások módosítása